אובדן כבודה - כל המידע החשוב

דואגים לכבודה שלכם? דעו מתי ועם מי הכי לא כדאי לטוס

נפתח בעובדה משמחת: מספר המזוודות האבודות בטיסות הולך ויורד מדי שנה. עם זאת, היקף התופעה בעולם מציג תמונה לא כל כך משמחת: הכבודה של אחד מכל 10 נוסעים אבדה, ניזוקה או התעכבה, כאשר פחות ממחצית מהנוסעים זכו לסיוע או קיבלו פיצוי. לפי סקר שנערך השנה, במהלך 2016, 85% מהמקרים שדיווחו על אובדן או נזק לכבודה באירופה, לא קיבלו את הפיצויים המגיעים להם. לצערנו הרב, אין חוק בינלאומי שמחייב חברות תעופה לפצות נוסעים שהכבודה שלהם אבדה או ניזוקה.

למרות זאת, חברות התעופה משתפרות מעט מדי שנה, אבל יש כאלה שמתמודדות עם המצב (הרבה) פחות טוב מאחרות. אם כן, מי הן הגרועות מכולן? אילו חברות מטפלות בבעיות כבודה בצורה הטובה ביותר? ומתי הכי כדאי להישמר מפני אובדן כבודה כשאתם טסים לחו"ל, אפילו אם דאגתם מראש לביטוח הנסיעות המתאים? כל התשובות לפניכם.

1. אם אתם רוצים לטוס בראש שקט ולדעת שהמזוודות והתיקים שלכם יגיעו אתכם ליעד, אתם יכולים לסמוך על וירג'ין (Virgin), שדורגה ראשונה מבין החברות בטיפול בכבודה אבודה, בהתאם למספר הנוסעים הממוצע שטסים איתה.

2. מבין החברות הגדולות, דלתא (Delta) האמריקאית מככבת בראש מצעד החברות שדואגות להטיס את המזוודות שלכם בדיוק לאן שהן אמורות להגיע.  

3. חודשי החורף נוטים להיות התקופה שבה נוסעים נשארים מתוסכלים לצד מסוע הכבודה, כשינואר הוא החודש הגרוע ביותר לתקלות כבודה למיניהן במדינות העולם. עם זאת, מספר התלונות בחורף ובקיץ הוא הגבוה ביותר וזהה מבחינת מספר תלונות לאדם.

4 .אם המחשבה על אובדן הכבודה גורמת לכם לחששות כבדים במיוחד, התרחקו מהחברה האמריקאית American Airlines, שדורגה במקום הרביעי מהסוף מבין החברות שמקבלות הכי הרבה תלונות הקשורות לכבודה. 

5. כשמזג האוויר מתחיל להתקרר, כך גם מצטנן מספר התלונות הקשורות בכבודה. עונת הסתיו ברחבי העולם, אחרי החגים, היא התקופה שבה הסבירות לבעיות כבודה היא הנמוכה ביותר. למעשה, עונת הסתיו כולה רושמת את האחוזים הנמוכים ביותר של אובדן כבודה ברחבי העולם.

6. האביב היא העונה השניה הכי טובה לטוס בה מבלי לחשוש לאובדן כבודה. אפריל דורג כחודש הכבודה הטוב ביותר מבין חודשי האביב ברחבי העולם. 

לכל הטיפים החשובים הללו, תמיד כדאי לצרף גם מטען כבודה ומטען אישי על מנת לטוס עם ראש שקט.

 

עוד מאמרים בנושא

נגישות