כך תקטינו את הסיכוי לאבד מזוודה

נפתח בחדשות טובות: ב-2015 רק 23 מיליון מזוודות אבדו או לא טופלו כראוי, וזה מסמן ירידה של כ-50% מאז 2007! אבל, למרות שהסיכוי לאבד את המטען שלכם הולך ויורד, עדיין מזוודות נעלמות על בסיס יומי...

אין כמעט שום דבר שיכול לקלקל לנו את החופשה כמו איבוד מזוודה שבה ארזנו כל מה שנחוץ לנו לבילוי ולהנאה. מכירים את התחושה הזאת כשהעיניים עוקבות בחשש הולך וגובר אחרי הסיבובים הבלתי נלאים של מסוע המטען והמזוודות המתקרבות ומתרחקות, האנשים המאושרים שפוגשים בשמחה את המזוודות שלהם ורק אנחנו עדיין ליד המסוע המתרוקן והמזוודה לא נראית באופק?

יש בכלל משהו שנוכל לעשות כדי להפחית את הסיכוי שלנו לאבד מזוודה? ובכן, התשובה הזריזה היא: כן. הפתרון האולטימטיבי הוא להזמין טיסה ישירה או לנסוע רק עם תיק יד, אבל ברור שזה לא מתאים לכולם. אם אתם צריכים להעלות מטען על המטוס, הנה כמה אסטרטגיות שיכולות להבטיח שהמטען לא יישאר מאחור.

לשדרג את תג המטען

תג מטען חכם. יש כמה מותגי הייטק שמשמשים לאיתור תיקים אבודים. מותג שכזה מכיל קודים ייחודיים שמאפשרים לאנשי חברת התעופה להתחקות אחר המטען מחוץ למסלול (מזוודות רבות אובדות כאשר תג התעופה שעשוי מנייר, נתלש מהן).

צ'ק אין מוקדם. לנוסעים האחרונים בצ'ק אין יש סיכוי גבוה יותר להיפרד מהמטען שלהם. המטפלים בכבודה בשדה התעופה זקוקים לזמן כדי להעביר את המטען למטוס. מומחים ממליצים להגיע לפחות חצי שעה לפני זמן הטיסה (שימו לב, לא זמן הצ'ק אין אלא שעת ההמראה) כדי לא להסתכן באובדן מזוודה, אבל האמת היא שככול שתקדימו לעשות צ'ק אין, כן ייטב.

לשמור על העתק כרטיס הכבודה שהודבק למזוודה

תגי מזוודות יכולים להיתלש בקלות בתהליך הטיפול בהן, אבל עותק של תג הכבודה נמסר לכם (הוא מודבק לפעמים על ידי דיילי הקרקע בדרכון). שמרו על תג זה כדי להקל על החזר המזוודה.

לצלם את המטען

אם המזוודה שלכם תאבד עדיף שיהיו לכם ראיות מצולמות. צלמו את החלק הפנימי והחיצוני של המזוודה, כדי להראות לנציג חברת התעופה שעוזר לכם לאתר אותה. צלמו גם את כרטיס הכבודה, במקרה שיאבד לכם. צילום החלק הפנימי של המזוודה יהיה שימושי במקרה שתגישו תביעה לביטוח על אובדן תכולת המטען.

להוסיף רצועה צבעונית למזוודה

למרבה הצער לפעמים, בגלל טעות בזיהוי, אנשים לוקחים מזוודה לא שלהם. זה יכול לקרות אם נוסעים רבים במטוס הם בעלי אותה מזוודה אפורה של סמסונייט. מהפך למזוודה יכול לעזור: שלבו רצועת מטען צבעונית, סרט ניאון בוהק או כל פתרון יצירתי אחר שעולה על דעתכם.

להימנע מזמן המתנה קצר לטיסת ההמשך

המתנה קצרה לטיסת ההמשך מגדילה את הסבירות שהמזוודה תיעלם. אם הטיסה תאחר, חלון הזמן שבו צוות התעופה צריך להעביר את המזוודה שלכם ממטוס אחד למשנהו – מתקצר. שימו לב לאורך חניית הביניים. המתנה של פחות משעה לא באמת משאירה מרחב תמרון בענף שבו טיסות מתעכבות לעתים קרובות.

מה לעשות לאחר שמזוודה לא הגיעה?

רוב המזוודות יגיעו לבעליהן בסופו של דבר, אבל באיחור. במקרה שהמזוודה לא הופיעה על המסוע, גשו לנציג החברה בשדה התעופה, הגישו לו את תג הכבודה ורשמו את מספר הטלפון אליו תוכלו להתקשר כדי לברר דברים.

אם תרצו לתבוע את החברה בגין אובדן מזוודה, קחו בחשבון שיש חברות שמציינות על כרטיס הטיסה (מאחור) הגבלה של סכום התביעה למקסימום 200 דולרים. לכן, עדיף להכניס את האייפד החדש לתיק היד ולא למזוודה שנכנסת לבטן המטוס.

ואם כל זה לא עזר, תמיד תוכלו לרכוש מראש ביטוח נסיעות הכולל הרחבה לביטוח כבודה

עוד מאמרים בנושא

נגישות