ביטוח נסיעות תקף בחו"ל?

ביטוח נסיעות לנשים בהריון

כמו כל אדם אחר שנוסע לחו"ל, גם נשים בהיריון רוצות ליהנות מטיסה לחו"ל בעיקר לפני הלידה ולפני שהתינוק יגיע וישנה את כל סדר היום שלהן ולא יותיר להן רגע של מנוחה.

רוב הפוליסות מאפשרות כיסוי סיבוכים רפואיים בלתי צפויים לנשים בהיריון עד השבוע ה- 30-32 שנוסעות לחו"ל. אבל, כמו ברוב הביטוחים גם כאן יש מספר סייגים והגבלות כגון: מצב של הריון עם סיבוכים, הריון מרובה עוברים או הריון בעקבות טיפולי הפריה.

למרות שהיריון ולידה נעדרים מרוב תוכניות הביטוח לנסיעות, נשים בהיריון שנוסעות לחו"ל יכולות להבטיח לעצמן קבלת טיפול רפואי מתאים באמצעות רכישת ביטוח הנסיעות. ביטוח נסיעות לחו"ל שכולל גם ביטוח בריאות, מגן על הנוסעים כשהם רחוקים מהבית. סוג זה של כיסוי ביטוחי יאפשר לך לקבל טיפול רפואי נאות, לא חשוב היכן את מטיילת בעולם, והוא מוכר על ידי רוב בתי החולים וספקי שירותי הבריאות בעולם.

רמה נוספת זו של הגנה תאפשר לך כאישה הרה להרגיש יותר בנוח כשתדעי שאם חס וחלילה משהו ישתבש את תקבלי טיפול רפואי מתאים. חלק מפוליסות אלה כוללות גם פינוי רפואי. כלומר, העברה למתקן רפואי קרוב שיספק את סוג הטיפול שצוין בפוליסת הנסיעות שלך.

באופן כללי חשוב להבין את הסיכונים, התנאים והסייגים של הפוליסה, בעיקר אם הנסיעה שלך לחו"ל תימשך מעבר לאותו מספר שבועות היריון מותר.

דברים שכדאי לך לשקול

  • מומלץ לשוחח עם הרופא על תוכנית הנסיעה ולשקול שוב את ההחלטה שלך אם לנסוע לחו"ל או לא. רמת השירותים הרפואיים במדינת היעד שלך חשובה מאוד. 
  • חשוב לבדוק כי מלבד הכיסוי עבורך קיים גם כיסוי ללידה מוקדמת/לידת פג וליילוד עצמו, ישנם סוגים ביטוחים הכוללים כיסוי זה ואחרים שאינם מכסים את הילוד אלא רק את היולדת. 
  • יש ביטוחים שמתייחסים להיריון כאל מצב רפואי שקיים מלכתחילה ודורשים הערכה רפואית לפני הוצאת הביטוח. הדבר נעשה בדרך כלל באמצעות הטלפון או על ידי מילוי טופס הערכה רפואית. לאחר השלמת הבדיקות הרפואיות ניתן לשנות כמה פרמטרים מהביטוח על ידי תשלום פרמיה נוספת.
  • חשוב לקרוא את הסעיפים הרלוונטיים במסמכים שמפרטים את תנאי הפוליסה וליצור קשר עם סוכן הביטוח אם יש לך שאלות כלשהן.

מתכננת לנסוע בהיריון? התייעצי עם הרופא

רופאים רבים לא ממליצים לנסוע לחו"ל לאחר השבוע ה-30. בכל מקרה, חשוב לשוחח עם הרופא שיוכל לייעץ לך על כל חיסון או תרופה שנדרשים לנסיעה שלך ואם אלה בטוחים במהלך ההיריון.

כשאת בהיריון את בסיכון גבוה יותר ללקות בפטרת הנרתיק ונסיעה לאזור שבו אקלים חם ולח מגבירה את הסיכויים. על כל מקרה, התייעצי עם הרופא לגבי הטיפול הבטוח לשלב ההיריון שבו את נמצאת.

אם את נוסעת לאחר השבוע ה-26 שלך, אל תשכחי לבקש מהרופא הצהרת בריאות שאולי תצטרכי להציג לחברת התעופה.

סיבוכים רפואיים במהלך ההיריון אפשריים. בעוד שרוב המקרים הם פחות חמורים, הצורך בטיפול דחוף יכול להיות ריאלי יותר עבור חלק מהנשים. כדי להכין את המענה הטוב ביותר לצורך רפואי פוטנציאלי במהלך הנסיעה, עלייך להבטיח שהטיפול המתאים אכן יהיה זמין לך במידת הצורך. כך תוכלי למנוע סיכונים בריאותיים לא רצויים ותבטיחי הגנה גם לבריאות של התינוק וגם לבריאות שלך ותספקי לעצמך את השקט הנפשי שיאפשר לך ליהנות מהטיול בידיעה שאם משהו יקרהת תוכלי לקבל טיפול רפואי כראוי. 

נגישות